• info@rainbowservis.org

Rainbow Elektrikli Süpürge Aşırı Isınma Sorunu

Evlerimizin temizliği için en önemli icatlardan birisi olan elektrik süpürgeleri, mutlaka her evde bulunan bir alettir. Halıların temizliği, yerlerin tozlarının alınması veya koltuklarımızın üstündeki istenmeyen bazı pisliklerin temizlenmesinde en çok ihtiyaç duyduğumuz elektrik süpürgeleri bazı sorunları beraberinde getirirse oldukça hoş olmayan bir durum bizi bekliyor olacaktır. Elektrik süpürgeleri sorunlarından birisi olan çok ısınma meydana gelmesidir. Bu konuyu Rainbow elektrik süpürgesi üzerinden biraz detaylandırmak istiyoruz.

Rainbow Marka Elektrik Süpürgem Çok Isınıyor?
Sonuç itibari ile elektrikle çalışan bir makinanın ısınması beraberinde korkuyu da getirecektir. Birçok bayan evini temizlerken elektrik süpürgesini açar ve çok ısınma ile karşılaşınca acaba süpürge patlayacak mı, yanacak mı sorularını kafasında canlandırır. Ancak korkulacak bir durumun olmamasını söyleyebiliriz. Bunun birkaç basit hatalardan meydana geldiğini söylemekte fayda var. Unutulmamalıdır ki çok ısınan bir elektrik süpürgesi tehlikeye karşı kendisini kapatarak belli bir müddet çalışmayacaktır.

Her elektrik süpürgesinin bir çalışma gücü vardır. Aşırı kullanımda motor fazlaca yorulduğu için ısınması normaldir. Bu sebeple süpürgenizin gücü hesap edilerek belli aralıklarla çalıştırılmalıdır. Mesela salonu süpürdüğünüzde 3-5 dakika kapatmanız motorun soğuması için yeterli olacaktır. Diğer sorunlardan birisi de toz haznesinin ya da toz torbasının aşırı dolmasından dolayı makine yeteri kadar dışardan hava alamaz. Bu durumu da ısınarak size anlatmaya çalışır. Elektrik prizlerinin sorunsuz olması önerilir. Bazı durumlarda enerjinin fazla ya da az gelmesi makine motoru tarafından tepkiye yol açar. Rainbow elektrik süpürgem ısınıyor diyenlere önerilerimiz bunlardır. Harici olarak belirtmemiz gerekir ki; süpürgelerin toz haznelerinin mutlaka sık sık temizlenmesi gerekir. Eğer toz haznesi, torbası dolduysa makine zaten sizlere ben doldum dercesine ses değişikliğine gider.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş