• info@rainbowservis.org

Rainbow Elektrikli Süpürge Motoru Neden Yanar?

Günümüzde evimizde sıkça kullandığımız araçlar arasında süpürge yer almaktadır. Evi süpürmek, bir tozu ya da dökülen bir şeyi temizlemek için süpürge kullanırız. Ancak süpürgelerimiz de diğer elektronik aletler gibi bazı şeylere dayanıksızdır. Özellikle toz, sıvı teması ya da farklı seçenekler ona zarar vermektedir. Hal böyle olunca da elektrik süpürge motorunda sorunlar meydana gelmektedir. Bizler de konumuzun detayında Rainbow elektrik süpürge motoru yanma sorunu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Aşağıda bulunan bilgileri test etmeniz halinde muhtemelen sonuca ulaşacaksınız. Ancak riskli ya da bilmediğiniz durumlarda mutlaka teknik servis ile iletişime geçin.

Süpürge Motoru Yanma Nedenleri
Bu durum birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ancak en çok rastlanılanlara değinecek olursak;
Akımın Fazla Gelmesi: Bilindiği üzere süpürgelerin de belli bir watt sınırı bulunmaktadır. Bu genellikle elektronik aletler için 220 şeklindedir. Bu rakamın az gelmesi ya da fazla gelmesi halinde süpürgenin motorunda sorunlar oluşacaktır. Özellikle fazla akım motoru yakmaktadır.

Uzun Süre Çalışma: Hangi motorlu alet olursa olsun, eğer uzun süre çalışırsa ısınacaktır. Bu durumun sürekli olması halinde motorun kablolarında ya da iç aksamında yanma meydana gelecektir. Eğer uzun süre temizlik yapmanız gerekiyorsa, ara ara süpürgeyi 10 dakika dinlendirmeyi unutmayın.

Tozlanma: Elektronik aletlerin düşmanları arasında gösterilmektedir. Eğer motorda ciddi bir tozlanma meydana gelmişse ısınma yapacaktır. Bu durumun çözülmemesi halinde motor daha fazla sıcaklığa dayanamayacak ve yanacaktır.

Filtrelerde Tıkanıklık: Motordan çıkan ısı ve hava dışarıya filtreler aracılığıyla atılmaktadır. Filtreler de düzenli olarak temizlenmemesi halinde tıkanmaktadır. Eğer süpürgenizin filtreleri tıkanmışsa, bu durumda gerekli havalandırma sistemi oluşmayacaktır. Süpürgenizde bulunan motor bir süre sonra sıcaktan yanacaktır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş