• info@rainbowservis.org

Rainbow Süpürgelerin Çalışmama Durumunda Yapılması Gerekenler

Bu durum hemen hemen her kadının başına gelebilmektedir. Ev süpürürken bir anda süpürgenizin durduğuna ve çalışmadığına şahit olabilirsiniz. Bu durumda ise yapmanız gereken bazı detaylar bulunuyor. İlk müdahaleyi etmeniz halinde süpürgeniz birkaç küçük işlem ile tekrar çalışmaya başlayabilir. Bu durumun kronik ve uzun süren bir hale gelmesi durumunda ise mutlaka bir teknik servis ile görüşme sağlayın. Konumuzun detayında Rainbow süpürgelerin çalışmayı durdurması durumunda yapılması gerekenler hakkında birkaç detayı belirttik.

Arıza Olmadan Önce Düzenli Olarak Yapmanız Gerekenler
Öncelikle süpürgenizin bu duruma gelmemesi ve bozulmaması için düzenli olarak bazı işlemlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu işlemleri sırasıyla yapmanız halinde süpürgenizin bozulması çok nadir olacaktır.

1- Sabit Nesneleri ve Suyu Çekmeyin
En çok yapılan yanlışlardan birisi de süpürge ile sabit nesnelerin ya da zeminde bulunan suyun çekilmesidir. Su ve küçük sabit parçalar, motorun en büyük düşmanı olarak gösterilmektedir. Bu yüzden asla su ya da sabit nesne çekmeyin. Elinizde almaya çalışın.

2- Düzenli Olarak Temizleyin
Süpürgelerin filtre ve torba kısmı sürekli olarak tıkanmaktadır. Bu yüzden en az haftada bir torbanızın ve filtrenizin temizliğini yapın.

Arıza Sırasında Yapılması Gerekenler
-Eğer süpürgeniz bilmediğiniz bir sebepten dolayı durduysa ve çalışmaya devam etmiyorsa; ilk olarak fişten çekin. Daha sonra süpürgenin durumunu analiz edin. Eğer içerisinden yanık kokusu şeklinde bir koku alıyorsanız; tekrar fişe takmayın ve teknik servis çağırın.

-Filtrenin olduğu kısımda, boru kısmında ya da torbada tıkanma olabilir. Bu durumda cihaz kendisini güvenlik amaçlı olarak kapatacaktır. Ayrıca filtrenin tıkanması beraberinde motorun da aşırı derece ısınması anlamına gelir. Aşırı ısınma sonucu birçok elektronik alet kendisini kapatmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş