• info@rainbowservis.org

Rainbow Süpürgenin Tozları İyi Çekmeme Sorunu ve Çözümü

Her anne evinde tek bir toz tanesi bile kalsın istemez. Bunun sebebi ise evin tamamen temiz olmasını istemesidir. Hal böyle olunca da bayanlar için süpürgenin kaliteli olması, tozları iyi çekmesi ve sorunsuz olması önemlidir. Ancak zaman zaman elektronik cihazlarda sorun çıkabilmektedir. Süpürgelerde en çok karşılaşılan sorunlar ise süpürge tozlarının iyi çekmemesi şeklindedir. Bu sorun birden fazla nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Evde yapabileceğiniz bazı yöntemler de bulunmaktadır. Ancak sorun teknik ise yapmanız gereken tek şey profesyonellerden yardım almaktır. Rainbow süpürge iyi çekmeme sorunu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Süpürge Tozları İyi Çekmiyor?
Günlük hayatta en çok karşılaştığımız problem arasında bulunmaktadır. Genellikle süpürge ev temizliğ yaparken tozları iyi çekmemektedir. Bu problemin neden ortaya çıktığı ve çözümünün ne olduğu hakkında kısa bir açıklama yapacağız.

Borularda Tıkanıklık: En fazla problem bu konuda çıkmaktadır. Eğer süpürgenizin borusunda tıkanıklık olmuşsa vakum görevini iyi göremeyecektir. Bu da süpürge çalışsa bile tozları iyi çekmemesine neden olacaktır. Ayrıca borularda tıkanıklık olması halinde motor çok fazla zorlanacak ve ısınacaktır. Bu da kapanma problemlerini beraberinde getirebilir.

Çekme Gücünün Az Olması: Bilindiği üzere yapacağınız işe göre süpürgelerin çekme gücünü ayarlama kısımları bulunmaktadır. Eğer süpürgeniz az çekiyor ise bu kısmı inceleyebilirsiniz. Çekme gücünü MAX kısmına getirmeniz halinde süpürgeniz son güçte çalışacak ve tozları kaliteli bir şekilde çekecektir.

Toz Torbasının Dolması: Makinelerde bulunan toz torbası genellikle dolabilmektedir. Toz torbasının dolması halinde de makine toz çekme işlemini yapmayacaktır. Bu durumda toz torbalarını düzenli bir şekilde değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Filtrelerde Tıkanıklık: Filtreler tozun motora erişmesini sağlar. Ancak filtreler tıkanırsa motor da güç konusunda sıkıntı yaşayacaktır. Filtrelerinizi düzenli olarak temizlemeyi unutmayın.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş